Reviewed game

Dobrá hra s nádechem nostalgie

Totalitní ČSSR recenze ESCAPE ROOMS PRAGUE

 Po Kódu Semtex jsme na stejné adrese v samotném centru Prahy navštívili další hru od Escape Rooms Prague v pasáži Černá růže.

Děj hry Vás přenese na konec 80. let do socialistické Prahy, kdy jste během pouličních protestů zatčen státní bezpečností a čekáte na výsluch ve vazbě v Bartolomějské. Před hrou se můžete „rozcvičit“ logickými hrami typu ježka v kleci, koupit si chlazený nápoj, odskočit si na toaletu, a také nechat své svršky v uzamykatelné skřínce.

Průběh hry

Již ze začátku hry si zažijete drsnou předrevoluční dobu naší krajiny, když Vás Game Master připoutá o mříže v úzké temné chodbě. Jeho odchodem Vám začíná plynout 60-minutový limit, za který začne Váš výslech a nepodaří se Vám připojit k Václavu Havlovi na Václaváku. Cela i vyšetřovna jsou velice autentické, stejně jako pouta na Vašich zápěstích. Uvěřitelnosti napomáhají i zvukové záznamy z pouličních výtržností. Již první úkol, tedy dostat se z pout, Vám dá tušit, že tenhle únik se nebude řadit do skupiny „lehké“. V místnosti Vás čeká hlavně velké množství úkolů rozličných obtížností. Některé úkoly zvládnou hravě nováčci, u některých se zapotí i „profík“. Místnost je sice plná indicií, ale také hodně zavádějících rekvizit, které Vám ale vůbec nepomůžou. Určitě tady platí, čím víc hráčů, tím rychlejší únik. V případě nouze je tady však v každé z místností obrazovka, na kterých uvidíte nápovědy, když se bude Game Mastrovi zdát, že jste v ouzkých.

Co bychom zlepšili?

Na zlepšení je tady určitě málo. Možná bychom přijali větší propojenost a logičnost úkolů, které by ještě víc umocnili autentickou atmosféru.

Proč navštívit tuto místnost?

Jestli jste kromě únikových her fanda i do historie a právě do předrevolučního dění v Československu, určitě Vás hra zaujme. Zajímavé pro Vás může být i srovnání s Kódem Semtex, jestli jste ho absolvovali – samotní tvůrci tvrdí, že Totalitní Československo je ještě těžší. Hra je však řešitelná i pro nováčky s větším obsazením týmu.

Souhrn

Místnost je vhodná jak pro nováčky, kteří si nedávají nízké cíle, tak pro zkušenější týmy. Při velkém počtu úkolů se nezastavíte ani na moment, přičemž na Vás bude neustále dýchat atmosféra z před 30 let. Cena hry odpovídá kvalitě i lokalitě. Ta pak napovídá, že hra je vhodná i pro cizince. Hru určitě doporučujeme a těšíme se, co nám přinese třetí hra od tohoto zkušeného provozovatele.

Za tým escapemanie uděluji doporučení.

doporučená hra

Navštíveno 02.09.2016
Autor Zuzka

grac cssr

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak