Liga

Aktuality z ligy:

1. ročník 2017/2018

termín: 1.10.2017 – 31.3.2018, startovné: 2.500 Kč, uzavírka přihlášek 1.3.2018

Průběžná tabulka

Hry tohoto ročníku:

Přihláška

Pro přihlášení do ligy se registrujte v tomto formuláři a uhraďte 2.500,- Kč na účet č. 2601291228 / 2010 Fio, a. s. Po přijetí přihlášky a úhrady Divize/i Vám budou zaslány volné vstupenky do her, které budete potřebovat při vstupu do každé hry.

Základní informace

Česká liga únikových her je týmová soutěž určená pro každého, kdo chce povýšit zábavu v podobě absolvování únikových her se svými kamarády a boji s časem o boj proti dalším týmům, zajímavé ceny v podobě volných vstupů do dalších her a titul Mistra Ligy.

Pořadatelem ligy je escapemania.cz – Martin Černý, identifikační číslo: 87125323, fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku vedeném Úřad městské části Praha 4.

Co jsou to únikové hry

Únikové hry jsou fenoménem posledních let a nabírají stále více na popularitě. Jenom v Praze jich momentálně najdete přes 60. Cílem hry je dostat se pomocí luštění šifer, řešením rébusů a hádanek ven z místnosti v daném časovém limitu. Únikové hry kombinují přirozenou zvídavost člověka a touhu zvítězit s logickým uvažováním ale i kapkou dobrodružství. Hra je týmová, většinou pro 2-5 hráčů a může jí hrát kdokoliv bez rozdílu věku, pohlaví, povolání, národnosti, rasy, či věrovyznání. (více se dozvíte tady)

Proč se do ligy přihlásit

Zapojením se do Ligy budete soupeřit nejenom s časem ale i ostatními týmy. V každém ročníku máte možnost objevit nové místnosti, které máme prověřené a samy je doporučujeme, takže tím pádem absolvujete to nejlepší bez nutnosti čtení recenzí. V neposlední řadě čekají vítěze Ligy zajímavé ceny v podobě volných vstupů do dalších her. A proto, jestli Vás baví luštění záhad, rébusů a hádanek, sestavte si tým a pojďte do toho!

Jak Liga funguje

Letošní Liga začíná 1.10.2017 a končí 31.3.2018. V 1. ročníku hráme balíček 3 her. V průběhu ligy bude na webu zveřejněn průběžný žebříček celkové Ligy. Cílem je absolvovat hru v co nejkratším čase. Na konci Ligy bude zveřejněn vítěz celé Ligy. Vítězí tým, kterého součet časů 3 her je nejnižší. Za každou nápovědu, kterou si tým vyžádá, mu bude přičteno k celkovému času penalizace 60 sekund.

Hry

Hry jsou různých obtížností. Všechny hry jsou hratelné pro 2-5 členné týmy a jsou dvoujazyčné.

Registrace

Registraci spouštíme 1.9.2017, uzavíráme 1.3.2018. Z toho vyplývá, že do Ligy může tým „nastoupit“ kdykoliv i po začátku. Termíny ani pořadí absolvování her není dán. Dříve zaregistrovaný tým má tudíž výhodu jenom v delším časovém období, za který musí hry absolvovat. Registruje se přímo na našem webu přes formulář.

Průběh Ligy

Po zaregistrování a zaplacení dostanete jako tým volné vstupenky. Konkrétní hru si zarezervujete přímo u provozovatele (prostřednictvím online rezervace, telefonicky apod.). Před začátkem hry odevzdáte provozovateli volnou vstupenku, díky níž bude provozovatel vědět, že již máte hru předplacenou a hru hrajete v rámci Ligy. Po skončení hry provozovatel zadá do našeho systému číslo Vaší vstupenky společně s výsledným časem. Váš čas se pak zobrazí v průběžném žebříčku Ligy.

Cena

Cena Ligy je 2.500,- Kč. V ceně jsou tři vybrané hry, které můžete absolvovat kdykoliv v termínu od 1.10.2017 do 31.3.2018.

Tituly a odměny

30.4.2018 bude oznámen vítěz Ligy.

Vítěz Ligy získá titul Mistra Ligy a zdarma volnou vstupenku do vybrané hry.

FAQ

Je liga jenom pro profíky nebo i pro nováčky?

Liga je otevřena všem bez rozdílu. Hry do divizí vybíráme tak, aby je zvládli všichni. Profíci ocení, že si můžou změřit síly s dalšími týmy, nováčci zase fakt, že jsou pro ně hry „vybrány“. Každou hru náš tým již prověřil, takže na webu najdete detailní recenzi a můžete se tak na ní připravit.

Proč je to tak drahé?

Cenu nám stanovují samotní provozovatelé her a do nultého ročníku dáváme zaváděcí promo cenu, u které nepočítáme se žádným ziskem. Většina her má pevnou cenu cca. 1.200,- Kč, tady v balíčku dostanete za 2.500,- Kč hry tři, tedy jedna hra vás vyjde na cca. 833,- Kč. Ano, je pravda, že na slevových serverech najdete hry i za 700,- Kč, no našim cílem je podpořit ověřené a kvalitní provozovatele, u kterých se pod 1.000,- Kč standardně nedostanete ani díky slevám.

Propásl jsem začátek ligy, můžu ještě hrát?

Ano. Registrace je otevřena průběžně, důležitý je jenom konec ligy 31.3.2018, kdy bude liga uzavřena a vyhlášeny výsledky. Pro jednotlivé hry však žádné termíny nejsou, takže je můžete absolvovat kdykoliv od 1.10.2017 až do 31.3.2017. Pro finální výsledek je tedy jedinou podmínkou absolvovat hry do konce ligy.

Jak sestavujete žebříček?

V žebříčku se týmy umísťují dle času, za který každou hru absolvují. Cílem je mít čas co nejkratší. Na začátku má každý přihlášený tým daný čas za hru 120min, tedy 360min v Lize. Po absolvování hry provozovatel hry zaznamená čas hry společně s penalizacemi (60 sekund za každou nápovědu) a společně s číslem volné vstupenky je zadá do systému escapemania.cz. Čas se pak zobrazí v žebříčku.

Proč je základní čas 120min, když má hra 60-90min?

Cílem únikových her je dostat se z místnosti do určitého času, no ne vždy se to podaří. Pak je možné, že bude čas vyšší než limit hry. Tak by se mohlo stát, že tým, který hry všechny prošel, ale až po limitu, by se dostal v žebříčku až pod tým, který některou hru vynechal a v tabulce mu zůstal základní čas (např. 190min oproti základnímu času 180min).

Co když je v Lize hra, kterou jsem už jednou prošel?

Bohužel, i tohle se může stát. Žádnou hru nemůže absolvovat někdo víckrát. Pro tuto hru musí jít tým bez tohoto hráče, případně si zavolat náhradníka. Jestli hru absolvoval již celý tým, může za sebe poslat celý náhradní tým, který si složí. V opačném případě by se tým neměl Ligy, ve které je tato hra účastnit.

Jak zjistíte, že nejdu jednu hru vícekrát?

Nezjistíme. Filozofie Ligy, tak jako filozofie únikových her, je postavená na fair play. To znamená, že nemáme žádné prostředky jak zjistit, že nepodvádíte, ale věříme ve Vaší čestnost a dobrou morálku.

Kolik je optimální počet hráčů v týmu?

V Lize mají možnost soutěžit týmy složené z 2 – 5 hráčů. Nižší počet hráčů však doporučujeme spíš zkušeným týmům. V recenzích u každé hry naleznete doporučený počet hráčů, takže i tohle Vám může pomoct při sestavování týmu. Ligu byste měli celou absolvovat ve stejném složení (jestli nedojde k nutnosti použít náhradníka, viz výše). Každopádně však tradičně platí, čím víc hráčů, tým větší šance na úspěch :-).

Můžu v průběhu Ligy odehrát víc her?

To samozřejmě můžete, ale již se Vám nezapočítávají do Ligy.

Jak se mám do Ligy přihlásit a jak to přesně funguje?

Sestavte tým 2-5 hráčů a registrujte se tímto formulářem. Po zaplacení Vám pošleme volné vstupenky do her. Vyberte si hru, kterou chcete začít, rezervujte si termín přímo u provozovatele (přes online rezervaci, emailem, telefonicky nebo osobně – všechny informace najdete na stránce provozovatele) a vzhůru do akce! Provozovateli hry na začátku odevzdejte volnou vstupenku – bude vědět, že máte hru již předplacenou a zapíše Vám výsledný čas s penalizacemi.

Kdy musím hry odehrát?

Kdykoliv mezi 1.10.2017 a 31.3.2018. Pořadí ani termíny her stanoveny nejsou, jsou zcela na Vás. Poslední započítaný čas do Ligy musí z Vašeho emailu odejít nejpozději 31.3.2018 v 23:59. Žádné další vstupy nebudou do Ligy bohužel započítány.

Jestli jste nenašli odpověď na svoji otázku, klidně se nás doptejte na liga@escapemania.cz

Konečná tabulka 0. ročníku