Reviewed game

Únikovka s uměleckým duchem

Dannyho Parťáci Loupež v Monaku recenze

Máte rádi film Dannyho Parťáci? Tvůrci hry vsadili na vysokou kartu, která se jim povedla! Můžete si na vlastní kůži vyzkoušet jak ‚vyloupit‘ luxusní byt. Na začátku jsem netušila ani název hry. Bylo to úplné překvapení.

Přímo na Václavském náměstí nás 10 minut před začátkem čekal u vchodu vlídný mladý pán. Zatímco někteří hráči si odskočí před hrou na toaletu, můžete si nalít vodu nebo udělat čaj a pohodlně se usadit v křesílku. Náš průvodce byl velice usmívavý a nadhodil velice příjemnou atmosféru. Stručně nás obeznámil s hrou, pravidly co dělat a co ne. Byl velice výstižný a dobře jsme pochopili všechny instrukce.

Hráli jsme ve čtyřce, poprvé v této sestavě. Hádanek nebylo přespříliš, ale každá byla složitá a časově náročnější.

Průběh hry

Hra má víc místností, což bylo úplně bezvadné. Hezky vy-dekorovaný byt nám dal dojem, že je opravdový. Hádanky byli propojené a někdy docela obtížné.Musíte se opravdu vžít do situace, že kradete v bytě miliardáře…Ani zkušení hráči nemusí hned přijít na souvislost jednotlivých indicí a předmětů. Čím dál se dostáváte, tím víc se krásně logické propojení odkrývá.

Co bychom zlepšili?

Větrání! Bylo nám docela horko a adrenalin ze stresu, že se musíme dostat ven dřív než se vrátí majitel, nám k tomu hezky přitopil.

Proč navštívit tuto místnost?

Pokud milujete obrazy anebo si chcete vyzkoušet jak přemýšlí inteligentní zloděj.

Souhrn

Perfektní řešení pro partu zkušených hráčů na páteční večer. Všímavost, zvědavost a zlodějská logika se musí zapojit. Fyzicky se zapotíte jenom trošku, o to víc si musíte provětrat myšlení. Dvě – tři hádanky byli velice elegantní.Pro nováčky může být hra docela obtížná. Musíte najít a dostat se k šperku do 60 minut. Určitě před hrou nepijte alkohol protože se budete muset hodně soustředit.

Za tým escapemanie uděluji doporučení.

doporučená hra

Navštíveno 5.8.2016
Autor Hike

graf dany

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak