Reviewed game

Oživení Golema je zábava

Golemova skrýš Puzzle Room Recenze

Fascinuje Vás legenda o Golemovi? Pak určitě rádi uslyšíte, že Puzzle room v Praze provozuje únikovou místnost, která Vás přenese do 16. století do pracovny rabiho Löwa, stvořitele legendárního pražského Golema.

Že se jedná o dobře zavedenou společnost, poznáte už při návštěvě webových stránek, které jsou hezky udělané a nabízí přehledný a dobře fungující rezervační systém. Po vstupu do Puzzle roomu se ocitnete v prostorách recepce, kde si můžete pověsit kabáty a odložit věci, k dispozici je i zázemí v podobě menšího koutku s posezením a samozřejmě toalety. Obsluha byla velmi milá a vstřícná, uvedením do děje si nás rozhodně získala a navodila tu správnou atmosféru. Jasně nám vysvětlila co je cílem hry.  Stručně nám přiblížila příběh rabiho Löwa a legendu o Golemovi a ujistila se, že rozumíme klíčovým pojmům, které budeme v průběhu hry potřebovat.

Průběh hry

Hned po vstupu do místnosti na Vás dýchne atmosféra 16. století a je vidět, že si tvůrci se zařízením a kulisami vyhráli. Hádanky jsou různorodé a tematicky většinou zapadají do scénáře. Výjimkou je skládanka puzzle, kterou byste asi v 16. století v pracovně rabiho Löwa hledali marně. Typově převládají spíše úkoly vyžadující všímavost, zručnost a úkoly vizuální. Dynamika hry ze začátku mírně strádá, ale časem se stupňuje a řešení hádanek v druhé části hry nás hodně bavilo. Záhad není moc, s většinou z nich si jistě poradí i začátečníci, a u těch složitějších v případě potřeby napoví obsluha.

Zajímavostí je, že Puzzle room provozuje hned dvě identické místnosti na téma Golemova skrýš, což znamená, že tuto hru můžou hrát dva týmy současně ve vzájemném souboji. K dispozici je jak česká tak anglická verze, jazykovou variantu si zvolíte v průběhu rezervace a hra bude podle toho připravena.

Co bychom zlepšili?

Jako tým skládající se z převážně zkušenějších hráčů jsme se na konci neubránili pocitu, že by toho mohlo být víc. O délce hry leccos vypovídá i rekordní čas místnosti 25 minut (ten ale nepatří nám).

Proč navštívit tuto místnost?

Oceňujeme nejen zařízení a atmosféru místnosti, ale i bezchybný zákaznický servis od online výběru hry až po profesionální přístup obsluhy. Začátečníky potěší menší počet úkolů a nemusí tak být ve stresu, že se jim z místnosti nepodaří uniknout včas.

Souhrn

Golemovu skrýš doporučujeme především začátečníkům a turistům, kterým bude vyhovovat jednodušší scénář a příjemné, ne moc náročné úkoly. Pro zkušenější hráče to bude nejspíš oddechová hra, ale jestli Vás téma golema a tajemné mystické Prahy oslovuje, bude se vám místnost líbit. Myslíme si, že si hru nejlépe užijete ve třech anebo čtyřech lidech, pátý člen by už mohl být navíc. Je-li Vás více, neváhejte se rozdělit do dvou týmů a hrát současně proti sobě.

Za tým escapemanie uděluji doporučení.

doporučená hra

Navštíveno 31.1.2016
Autor Veronika

Detail místnosti

golem graf

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak