Reviewed game

Působivý zážitek ze Sherlocka v Praze

Sherlockova kancelář Exit Game Prague Recenze

Watson se rozhodl vyměnit dobrodružný život po boku Sherlocka Holmese za teplo rodinného krbu a Sherlock proto hledá nového parťáka. Pro potenciální zájemce si ve své pracovně připravil řadu úkolů, jejichž cílem je identifikace vraha několika obětí. A to je pro Vás hned od začátku motivace navíc, protože zde nejde jen o pouhý únik z místnosti, ale budete se v první řadě snažit udělat dojem na legendárního Sherlocka Holmese. Což je výzva, která poškádlí ego každého escape-nadšence.

Sherlockova pracovna se nachází kousek od zastávky tramvaje Lipanská. Online rezervace proběhla bez problémů, místnost je dobře označena a stačí jen zazvonit. Zázemí je velmi příjemné, možnost zavěsit kabáty, odložit věci, anebo odskočit si na toaletu je zde samozřejmostí. Obsluha byla milá a ochotná, instrukce byly podány jasně a uvedení do děje se nám taky líbilo.

Průběh hry

Samotná pracovna působí autenticky, hned po vstupu do ní Vám pohled padne na mapu Londýna, detektivovu dýmku a čepici, a vy snadno uvěříte, že zde řeší záhady slavný Sherlock Holmes. Hra má svižné tempo, úkoly jsou různého typu a jejich náročnost se s postupem hry stupňuje. Pokud se zaseknete, máte možnost požádat o nápovědu, kterou Vám obsluha vhodným způsobem poskytne. Co se týče zaměření úkolů, nelze říct, že by určitý typ hlavolamů výrazně převládal. Čekají na vás slovní, grafické i technické úkoly v přibližně stejném poměru. Milovníci klíčů a kódových zámků si taky přijdou na svoje. Hra je připravena ve dvou jazykových variantách (čeština, angličtina) a lze hrát obě varianty současně.

Co bychom zlepšili?

UPDATE 4.10.2018 - veškeré naše výtky již provozovatel odstranil.

Proč navštívit tuto místnost?

Sherlockovu kancelář doporučujeme všem, kteří ocení historickou atmosféru a různorodé úkoly v kombinaci dobovými rekvizitami jako vystřiženými z knížek o slavném detektivovi.

Souhrn

Jedná se o klasickou únikovou hru, která Vás vtáhne do děje, pobaví a donutí roztočit mozkové závity. Jste-li zkušený ‚escape-maniak‘ může se stát, že Vám zážitek ze hry po několika dnech splyne s jinými hrami, jste-li spíš ‚escape-amatér‘ určitě jděte do toho! My jsme si hru užili a rozhodně ji doporučujeme.

Místnost jsme absolvovali ve třech a myslíme si, že je to pro zkušenější hráče ideální počet, ale hru si určitě bez problémů užijete i ve čtyřech. Vzhledem k velikosti místnosti a struktuře úkolů ji nedoporučujeme pro pět a více hráčů.

Tato místnost si rozhodně svou hvězdu escapemanie zaslouží.

doporučená hra

sharlockova kancelar graf

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak