Reviewed game

Parádní loupežnická zkušenost

Va-bank Questerland Recenze

Bankovní loupež je velmi častým tématem filmových tvůrců. Neměli jste někdy pocit, že by jste chtěli tuto atmosféru zažít? Pokud je Vaše odpověď “ano” máte jedinečnou příležitost prožít svou představu v únikové místnosti Va-bank.

Z ulice projdete do vnitrobloku, kde vstoupíte do přízemního baráčku. Po vstupu do dveří vás překvapí schodiště, kterým setoupíte o několik pater níže, jakoby jste opravdu sestupovali do podzemí v bance ke skutečnému trezoru. Již se ocitáte v prostorách recepce, kde Vás přivítá sympatický uvaděč. Zázemí je dostatečné, v prostorách jsou k dispozici oddělené toalety a skříň pro odložení věcí. V případě potřeby lze po předchozí domluvě objednat i občerstvení. Náš tým čítal 5 osob, z čehož jeden člověk byl úplný nováček.

Průběh hry:

Vstup do místnosti vypadá jako skutečné trezorové dveře. Ty za Vámi zaklapnou a váš tým začíná hru. Místnost je koncipovaná pro začínající hráče únikových her. Začátečnická je proto, že k jednotlivým úkolům naleznete v místnosti kartičky s nápovědou ve dvou jazycích ČJ a AJ. Tyto nápovědy mají i grafickou podobu a nebál bych se tvrdit, že jsou pochopitelné i bez těchto jazyků. Úkoly jsou zaměřeny na všímavost a graficko vizuální typologii. Další nejčastějším úkolem jsou technologické a zručnostní dovednosti. Podrobné rozložení úkolů naleznete v grafu na konci této recenze. Domnívám se, že toto rozložení perfektně odpovídá místnosti pro začátečníky.

Co bychom zlepšili?

Mrzelo nás, že oproti jiným únikovkám nás uvaděč před začátkem hry neuvedl do děje. Dále drobná náhodná technická závada, která nám ztížila plnění jednoho úkolu.

Proč navštívit tuto místnost?

Tuto místnost mohu vřele doporučit všem začínajícím hráčům únikových her. Nebál bych se ji doporučit i zkušeným hráčům, protože místnost má originální úkoly, které jinde nenajdete. Atmosféra bankovní loupeže vás pohltí od prvního momentu, kdy za vámi zaklapnou dveře až do té doby než úspěšně uniknete.

Souhrn:

Celkový pocit z místnosti je velmi pozitivní. Od první chvíle rezervace po úspěšný únik z místnosti vše proběhlo naprosto dle očekávání. K dokonalému zážitku nám chyběla pouze příběhové linie.

Doporučený počet lidí pro tuto místnost v případě zkušeného týmu 2-3 hráči, v případě týmu s jedním či více nováčky ideálně 4 hráči. Pokud máte jako tým za sebou více místností, tak bude pátá osoba ubírat na zážitku ze hry. Když jste dvou až čtyřčlenný tým a chcete sebou vzít na vyzkoušení kamaráda/dy, kteří nikdy nehráli, tak v tom nevidím problém. Rozhodně si nemyslím, že by tím došlo ke snížení celkového zážitku ze hry na obou stranách.

Tato místnost si rozhodně svou hvězdu escapemanie zaslouží.

Vloženo dne 29.1.2016
Autor Martin

Detail místnosti

graf vabank

Co znamená graf?

Abyste věděli jaké úkoly Vás ve hře čekají, můžete si prohlédnout jejich typologií pomocí tohoto grafu. Jednotlivé osy představují dovednosti, které využijete při plnění jednotlivých úkolů. Čím větší vzdálenost bodu od středu u jednotlivé kategorie tím vyšší četnost úkolu v dané hře. Hranice pavučiny představují celkový počet úkolů.

Matematické = pro splnění potřebujete použít základní matematické operace a jednoduché matematické výpočty
Slovní = verbální nebo psané hlavolamy a indície
Graficko-vizuální = skládání puzzlí, obrazců, kombinace barev.
Zručnostní = pro zdárné splnění úkolu je třeba něco správně přiložit k jiné rekvizitě, zkombinovat více rekvizit atd.
Technologické = úkoly pro jejichž splnění musíte využít magnety, elektřinu, elektroniku, světlo, hydrauliku aj. technické zařízení či znalosti
Fyzické překážky = pro splnění úkolu je třeba s nečím pohnout či přesunout těžší rekvizitu na konkrétní místo
Všímavostní = úkoly běžně viditelné, u kterých nepotřebujete nic jiného než zrak